Saç dökülmesine karşı Isırgan Otu

Sedef, egzama, mantar, selülit, saç dökülmesi, sivilce, tüylenme ile ciltteki leke ve çatlaklar için bitkilerle yapılan bakım çözüm oluyor.

İlaçların da temel bileşenini oluşturan bitkiler esasında çok tanıdık. Isırgan, sarımsak, kekik bunlardan birkaçı. Dokuz kuşaktır bitkileri kullanarak cilt sorunlarına karşı doğal reçeteler hazırlayan bir aileden gelen Herbalist Leyla Çabuk, İskoçya'da öğrendiği yöntemle bitki karışımlarını zamana karşı dayanıklı hale getirmeyi başarmış.
 
Bu karışımları saç dökülmesi, sivilce, sedef, egzama, mantar, selülit, tüylenme, leke, çatlak ve aşırı kilo sorunu olanlara uygulayan Çabuk, ilk uygulamadan sonra farkın hissedilmeye başladığını belirtiyor.

Saç dökülmesi ile başlayalım�
 
Leyla Çabuk: "Aileden kalıntı olarak geçiyor sivilce, saç dökülmesi, egzama.

Yeni dökülmeye başlamıssa saçlar, üç kere bitki karışımı uygulamak yeterli. Yağlı saçlar çok dökülür. En çok dökülen kişide ise 30-60 günde dökülme duruyor.
 
Uygulamada önce derinin dibi dezenfekte ediliyor. Bu işlem yağ, bakteri, mantar hepsini alıyor. Sonra bitki lapası haftada bir uygulanıyor. 30 dakika süre ile saçta kalıyor. Fazla durursa yakmaya başlar zaten.
 
Yıkayıp kuruttuktan sonra da ısırgan sürülüyor. Esas saçtaki sorunu gideren de bu...
 
Haftada üç kere ise saç yıkanıyor özel sabun ve şampuan ile. Sabah ve akşam da sarımsak ve kekik sürülüyor sırasıyla.
 
Daha sık yıkanıp uygulama yapılırsa daha da çabuk sonuç alınır.
 
Kimi iki, kimi üç sefer de sonuç alır. 60 gün sonra dökülme durur, saçım dolgun olsun dersen devam ediyorsun. Çok açıklık varsa gözenek yok olmuşsa tedavi uzun sürer, ama saç çıkar.  Altı ayda sonuç alınır...
 
Her hafta kafa deri atar yılan gibi. Bitki lapası ve ısırgan deriyi harmanlıyor alttaki deri harekete geçiyor ve  hücre de çalışmaya başlıyor. 
 
Sedef, saç kıran ve egzama olanın başı akar. Kulak arkası, ensede çatlak oluşur ve sıvı gelir; yapışkan bir yapıda, zamk gibi. Hani sivilceyi sıkarsın da bir su gelir ya, onun gibi. Sadece bu üç hastalıktan sıvı gelir.

Bu sıvı akmadan da bu hastalıklar geçmez. Aynı bitkiyi 100 kişiye koyarsın 4'ünde sıvı gelir. İnsanlar korkuyorlar bilmedikleri için ama korkacak birşey değil..."
 
Ne kadar sürüyor uygulama?
 
Leyla Çabuk: "Kimisinde 6 hafta, 3 hafta kimisinde de 1 yıl sürer. Kiminde damla damla gelir, 1 yıl sürer, kimisinde ise 1 gecede biter. Hep gece akar yalnız�
 
Bunun nedeni de önceden görülen tedaviler. Alınan ilaçlar hastalığı bastırıyor ve içeriye hapsediyor. Dolayısıyla her vücudun tepkisi de farklı oluyor.

Eskiden çıban çıkardı bizde patlatırlardı, üstüne karasakız ya da lokum veya sabun ile soğan koyarlardı ve içi boşalırdı çıbanın. Şimdi ise hep antibiyotik ile vücuda sokuluyor mikroplar. Sedef ve egzamada hem krem hem ilaçla mikroplar içeri sokuluyor." (Yazının devamı var...)

* CNN Türk'den alıntı yaptığımız "Cilt rahatsızlıklarının çözümü bitkilerde" başlıklı yazının devamı için tıklayınız.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !