LAZER TARAĞI - SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI YAN ETKİSİZ ÇÖZÜM!

20 yıldır Amerika ve Avrupa'nın önde gelen saç kliniklerinde başarıyla uygulanan Lazer Tarağı, artık ülkemizde de eczanelerde saç dökülmesine karşı kullanılmak üzere satılmaktadır. Uzun yıllar süren tıbbi araştırmalar sonucu ortaya çıkan ve hiçbir yan etkisi bulunmayan HairMax Lazer Tarağı'nın bir diğer özelliği de, saç ekim ameliyatlarında iyileşmeyi hızlandırması ve yaraların son derece çabuk kapanmasını sağlaması.
Amerikan patentli bir ürün olan HairMax LaserComb (Lazerli Tarağı), saç dökülmesine karşı etkin çözümler sunuyor. Lazer ışın terapisinin enerji verici ve besleyici etkilerinden yararlanılarak geliştirilen ürün ile saçların kalitesi, dayanıklılığı ve kalınlıgı iyileşiyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından da saç dökülmesine karşı kullanılmak üzere onaylanan bir kaç üründen biri olan Lazer Tarağı'nın düzenli kullanımı halinde saç dökülmesini durdurduğu, saçları gürleştirdiği ve hatta yeni saç çıkmasını sağladığı da kanıtlanmıştır. Time Dergisi tarafından 2000 yılında ‘Yılın Buluşları’ arasında gösterilen ürünün, ABC, CBS, FOX ve NBC gibi dünyaca ünlü TV’ kanallarında ve Türkiye'deki çesitli TV kanallarında haberleri yayınlanmıştır.


Lazer Tarağı'nın Etkisi Nedir?

Bilim adamları, Düşük Doz Lazer Foto Terapisi ile fotonların DNA tarafından emildiğini, DNA’nın bu enerjiyi protein ve kalsiyum transferi ile hücre duvarlarına ilettiğini ve böylece hücre duvarlarının sağlıklı hale gelerek normal işlevini sürdürdüğünü gözlemlemişlerdir. Işığa maruz kalan dokularda kan dolaşımı hızlanarak, saç kökleri daha iyi beslenmekte böylece hücre metabolizması ve protein sentezi güçlenerek saçın gelişmesi de teşvik edilmekte, hızlanan kan dolaşımı sayesinde toksinler ve atık yan ürünleri saç köklerinden uzaklaştırılmaktadır.

Erkek tipi saç dökülmesinden şikayetçi kişilerin 6 ay boyunca düzenli olarak lazer tarağı kullanmaları sonucunda:

  • Saçların kalınlaşmasında artış,
  • Saç sayımında artış,
  • Saç dökülmelerinde azalma,
  • 2 hastada saç renginde koyulaşma tespit etmiştir.
Ayrıca, saç nakli operasyonu geçiren kişilerde HairMAX ile Lazer Foto Terapisi uygulanması sonucunda:
  • Yara dokusunun iyileşmesinde hızlanma
  • Mevcut saçların dökülmesinde azalma
  • Yeni ekilen saç köklerinin büyümesinde artış gözlemlenmiştir.

Lazer Tarağı Nasıl Çalışır?

Düşük Doz Lazer-Foto Terapi uygulanan saç köklerine aktarılan enerji, kandaki Adenosin Trifosfat (ATP) hareketini arttırır. Böylece hücreler tarafından besinler daha hızlı emilir, atık ürünler uzaklaştırılır. Düzenli olarak haftada 3 kez 10-15 dk. uygulama ile 8. haftadan itibaren sonuçlar elde edilmeye başlanır. Bundan sonra haftada 1-2 kez kullanılmaya devam edilir. Hairmax Lazer Tarağı'nın etkilerini gösterebilmesi için sürekli kullanım gereklidir.

Lazer saç tarağı 785 nm dalga boyunda lazer üretmektedir. Bu ölçüm Dünya Sağlık Teşkilatının risksiz dediği grup içine giren lazerlerdir. Lazerle saç tedavisi yaklaşık 20 yıldır Amerika ve Avrupanın çeşitli kliniklerinde güvenle kullanılmaktadır. Lazer tarağı ise kliniklerde kullanılan, taşınmaz olan çok büyük lazer cihazlarının teknolojik olarak kişiselleştirilmiş halidir. Böylece kullanıcılar lazer saç tedavisini artık bireysel olarak yapma imkanına kavuşmuştur.

Lazerin Yan Etkileri ve Vücuda Verdiği Zararlar Var mıdır?

Lazer ışığı çoğu zaman radyasyon gibi değerlendirilmekte ve sağlığa zarar vermesinden gereksiz yere korkulmaktadır. Lazerin radyasyon verdiği ve sağlığa zarar verdiği ile ilgili tıbbi olarak hiçbir bulguya rastlanılmamıştır. Lazerin deriye uygulanması sırasında deri altı ve üzerindeki dokularda herhangi bir kötü yan etkide bulunduğuna dair de bir bulgu saptanmamıştır. Esasen, Lazerli Saç tarağı uygulama sırasında Lazerin verdiği ışık enerjisi kıl kökü seviyesine kadar ulaşabilmekte, kıl kökünden daha aşağıdaki dokulara ulaşmamaktadır. Çok güçlü lazer epilasyon cihazlarında bile, etkili dozlarda ancak kıl kökü seviyesine kadar lazer ışığı ulaşabilmekte daha aşağıdaki dokulara ulaşamamaktadır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !